Utkvělá představa (Část 2)

17. august 2011 at 19:44 | Thalia Contostavlos
Druhá kapitola. Tentokrát docela krátká ...
Upozornění: žádné
Disclaimer: Postavy nevlastním ...


………Později ten den jsem seděl v kanceláři a srovnával nějaké účty, když zazvonil telefon. Podíval jsem se na hodiny a s vědomím, že pan Wolfe je na střeše, tudíž budu moci volajícího rychle odbýt, jsem zvedl sluchátko.
………"Kancelář Nero Wolfa."
………"Dobrý den, jste pan Wolfe?"
………"Nikoli, pane. Archie Goodwin. Mohu vám nějak pomoci?"
………"Mohl byste mě spojit s panem Wolfem?"
………"Ne, lituji, pan Wolfe je momentálně velice zaneprázdněn. Budete se muset spokojit se mnou." odpověděl jsem mu trochu úsečně. Ten pán se mi ani trochu nezamlouval. Mluvil tak, že jsem měl dojem, že se jeho hlas každou chvíli změní v cukrkandl a pokud se tak mělo stát, nechtěl jsem být v žádném případě u toho.
………Ještě chvíli jsem s ním diskutoval, a když se ten sladký hlas na druhé straně konečně rozhodl, že mu jako posluchač postačím, zhluboka se nadechl a pak jakoby najednou vyřkl, co má na srdci. Pokud jsem se v té změti slov zorientoval dobře, tak hlas na druhém konci telefonního aparátu patřil právníkovi jménem Adrian Mayer, který měl v úmyslu pomoci panu Wolfovi v nějaké právní záležitosti a chtěl by si s ním v tomto ohledu sjednat schůzku. Nic dalšího, co by dávalo smysl, jsem nepochytil a je docela dobře možné, že nic dalšího ani nepadlo. Měl jsem, co dělat, abych neřekl něco uštěpačného, tak jsem raději rychle odpověděl, že to panu Wolfovi velice rád vyřídím a zavěsil.
………Jak jsem slíbil, tak jsem udělal. Počkal jsem, až Wolfe sejde dolů, navečeří se, poskládá své těžiště do svého pohodlného křesla a pak jsem zaútočil. Právě, když zmáčkl knoflík, aby si zpříjemnil večer dalším pivem, odkašlal jsem si a zřetelně jsem Wolfovi přednesl Mayerův návrh. Jak jsem předpokládal, nabídka pochybné pomoci od člověka, o kterém v životě neslyšel, mu nešla moc pod nos.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.