Utkvělá představa (Část 4)

3. september 2011 at 18:17 | Thalia Contostavlos
Čtvrtá kapitola ...
Upozornění: žádné
Disclaimer: Postavy nevlastním ...


………Když jsem se vrátil, Wolfe už seděl za stolem, před sebou sklenici vína a na talíři Côtes d'agneau au gingembre. Nad ničím jsem nepřemýšlel a rovnou se k němu připojil. V tuhle chvíli se obvykle rozepisuji o tom, proč se s Wolfem při jídle za žádných okolností nebavíme o pracovních záležitostech, a že se tudíž příšerně trápím, když mu nemůžu ihned podat zprávu. Ten den jsem ovšem žádnou zprávu neměl a o případu jsem nevěděl nic, o čem bych se mohl bavit. Za těch pár dní jsem si akorát vyzjistil více detailů o případu doktora Frasera, jeho rodině a potenciálních nepřátelích. Tohle všechno už samozřejmě udělala policie, a kdyby v tom byl zakopaný nějaký ten pes, inspektor Cramer by ho už určitě našel, vykopal, umyl a možná dokonce i nakrmil.
………"Kde jste byl?" zeptal se mě Wolfe a přerušil tím mou interní diskusi, zda se ho mám pokusit donutit k nějaké akci nebo jestli je to prozatím zbytečné. Vzhlédl jsem od talíře, polkl a napil se ze sklenice vody, kterou mi Fritz přinesl.
………"Šel jsem se podívat na program dnešního kina. Vzhledem k tomu, že nemám nic jiného na práci-"
………Wolfe mě přerušil: "Archie, nesnažte se. Ne u jídla." A to byla naše veškerá konverzace. Musím uznat, že kdybych nezačal být jízlivý, asi bych se dozvěděl, jak přesně se stavěly pyramidy, protože Wolfe zrovna dočítal knihu s názvem "Tajemství dávných civilizací" a před mým odchodem měl záložku na straně 253, kde začínala kapitola Egypt. Každopádně, když jsme se vrátili do kanceláře a Wolfe rozložil svou sedminu tuny do jediného křesla na zemi, které je pro něj opravdu pohodlné, postavil jsem se doprostřed pokoje a promluvil: "Mám se začít snažit, nebo to půjde i bez toho?"
………Wolfe se zamračil. "Co dnes večer dávají?"
………Zůstal jsem na něho zírat. Zeptal se mně opravdu na program kina? Zašklebil jsem se na něj a odpověděl: "Utopenec v bazénu v devět, Fraserová a Mayer v deset třicet a Hon na vraha o půlnoci."
………Wolfe pokýval hlavou a docela vážně se zeptal. "A na co půjdete?"
………Rozhodl jsem se hrát jeho hru. "V centru dávají od desíti Jak pohnout géniem a na Čtyřicáté je dnes premiéra Málo peněz na účtě, asi zkusím jedno z toho."
………Wolfe si povzdechl a zavřel oči. Pousmál jsem se. Konečně jsem ho donutil nastartovat a nemusel jsem kvůli tomu dokonce ani střílet. Wolfe otevřel oči. "Co prozatím víme?" Shrnul jsem mu to.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.