Utkvělá představa (Část 5)

3. september 2011 at 18:25 | Thalia Contostavlos
Pátá kapitola ... zase krátká ;)
Upozornění: žádné
Disclaimer: Postavy nevlastním ...


………Když jsem ráno vstal, uslyšel jsem na střeše hlasy. Ani jsem nemusel nijak napínat uši, protože Wolfe nejspíše křičel na Horstmanna. Řekl bych vám to přesněji, kdybych slyšel jednotlivá slova, ale takhle se mi jejich řev mísil s hlukem z ulice.
………Sešel jsem tedy dolů a snažil jsem se vyzvědět od Fritze, jestli náhodou nezná důvod hádky, která se na střeše odehrávala. Neznal.
………Spořádal jsem horu topinek a zapil to dvěma šálky kafe, když zazvonil telefon. Rychle jsem dožvýkal sousto, co jsem měl v puse a zvedl ho. "Kancelář Nero Wolfa, u telefonu Arch-."
………"Já vím kdo je u telefonu. Máte tam někde Wolfa, Goodwine?" zeptal se mě ten někdo. Zakabonil jsem se. "Pane Cramere, co takhle nejdříve pozdravit, představit se a pak se slušně zeptat?" řekl jsem pomalu.
………"Sakra, Goodwine! Je tam?" zaječel. Usmál jsem se.
………"Jistě víte, že v tuto hodinu bývá pan Wolfe nahoře u svých orchidejí."
………"Ano, to vím, ale-"
………"Pak tedy ne, nikde po ruce ho tu nemám." řekl jsem důrazně.
………"Byl za váma už ten právník?" ztišil trochu hlas.
………Neměl jsem sice to nejmenší tušení, proč si myslel, že nás má nějaký navštívit, ale to nic nemění na tom, že se Cramer trefil. Někdy se ho na to budu muset zeptat. Každopádně jsem se rozhodl jednat jako, že jsem v obraze. "Podle všeho, ano." přitakal jsem.
………"A co chtěl?"
………"Nic zajímavého. Přišel nás ujistit, že kdybychom se s Wolfem ocitli v nesnázích, pomůže nám. A informoval nás také o tom, že děláme na nějakém případu, o kterém nemáme ani tušení."
………"Vy děláte na tom utopenci?"
………"Ne, pane Cramere. Vy mě vůbec neposloucháte. Ale pokud chcete, abychom to s Wolfem-."
………"Ne! Dejte od toho ruce pryč, Goodwine." zavrčel a praštil sluchátkem. Že s ním praštil, jsem usoudil z toho, že se telefon neodpojil, takže musel vylítnout z vidlice, když s ním Cramer nasupeně hodil. Já jsem ale nemeškal a zavěsil jsem.
Takže utopenec. Pokud si dobře pamatuji, a můžete vzít jed na to, že ano, v Timesech se za poslední dobu psalo jenom o jednom, a tím byl samozřejmě pan Fraser. Pousmál jsem se při pomyšlení, že jsem Cramerovi zalhal naprosto neúmyslně a vrátil se ke stolu.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.