Chameleonka

18. october 2011 at 18:51 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
………Také máte někdy pocit, že se lidé kolem vás mění? A nemyslím tím v průběhu času, ale ze dne na den, z hodiny na hodinu, z minuty na minutu. Jednu chvíli s vámi vedou inteligentní rozhovor na úrovni, a jakmile se otočíte, začnou někoho drbat. Stává se vám to?
………Jedná má spolužačka je zářný příklad tohoto charakterového "chameleona". Zrovna dnes jsem s ní probírala dost složitou otázku genetických propozic k náchylnosti k mentální labilitě či případné sebevraždě. Probírali jsme, jak je možné, že prostě někomu najednou "přeskočí". Snažila jsem se jí to vysvětlit a z jejích reakcí, námětů a dotazů jsem pochopila, že tomu rozumí a zajímá jí to. Avšak stejná dívka mě od začátku tohoto roku často pomlouvala (ani vlastně pořádně nemůžu říct, kvůli čemu se tak dělo, protože jsem si udělala radost a pustila pomluvy z hlavy) …
………Nevím, jak se k takovým lidem chovat. Možná je prostě nejlepší je moc neřešit a vypořádat se vždy s tím, co přijde. Ovšem nepopírám, že se mnou je také občas těžké vyjít. Jsem od přírody dost horkokrevná a temperamentní osoba, která je ovšem (pokud mohu mluvit) dobře vychována. Občas se ve mně tedy sráží mé přirozené "výbušné" JÁ s tím, které ví, co se sluší a patří. Pak je tedy logicky možné, že na dvě stejné věci jsem schopna zareagovat pokaždé jinak. Zvláštní, že?
………No, doufám, že jste to alespoň trochu pochopili, protože až si tohle zítra přečtu znovu, asi to budu potřebovat vysvětlit :D 


Comments

1 Christine Sunrise | Web | 19. october 2011 at 20:55 | React

Ale nejspíš vím co myslíš :)
Mám kamarádku...dříve jsme byly 4, dokonalá nerozlučná čtyřka. A pak najednou jeden prázdninový den se to rozseklo. A od té doby mi vadí hrozně veliká spousta věcí, co jsem dřív přehlížela. Možná je to trochu jiná situace ale ve výsledku je to stejné. Ona je taky ten typ chameleona, co se v jednu chvíli chová absolutně normálně, baví se s námi a v druhou chvíli se z ní stane dámička, co se nemá co zahazovat s někým, jako jsme my, praštěné 15. Pak mám chuť bacit ji něčím po hlavě, zabalit jí do deky, nechat bouchnout každého kdo projde a pak ji shodit do řeky... :D jsem prostě výbušná a nazdar.

2 Kroketa | Web | 21. october 2011 at 16:57 | React

já vím,tyhle pomluvy neřeším...bohužel se ale objeví i takový,který můžou ztížit život...když si to tak vezmu taky pomlouvám :D pomlouvá každej,ale někdo to má jako zálibu a je na tom závislej,takovým se radši vyhýbám.
a k tvýmu článku-lidi se mění a některý v jednom kuse,protože mají tendenci chovat se s každým jedincem jinak...já ti nevím,opravdu takových pár znám,jsou to bezcharakterní osoby,co se chtějí zavděčit každýmu a tak mají pokaždý  jinou povahu...

3 Sever-rat | Email | Web | 22. october 2011 at 22:10 | React

Někteří lidé jsou falešní, ale dá se to poznat, když se jim koukáš do tváře. Jakékoliv reakce či odpovědi od nich zní, hned poznáš, zda ten člověk opravdu nedělá přetvářku..

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.