Jak přetéká pohár

9. january 2012 at 12:20 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
.........Určitě už jste někdy slyšeli o pověstném poháru trpělivosti, který jednou za čas přeteče. Všechna příkoří, kterými vás vaše okolí zahrnuje se pomalu střádá ve vaší mysli a jsou čím dál těžší snést. Pak vás i drobnost, nad kterou byste se jinak ani nepozastavili, nadzvedne natolik, že vybuchnete. Malé slůvko, kterého byste si jindy ani nepovšimli, vás raní jako devítimilimetrová kulka.
.........Nejsem nikterak přecitlivělý člověk a jen máloco mě dokáže opravdu rozladit, ale dnešek je jiný. Od rána. Nedostatek spánku a stres ze závěru zkouškového období mě poznamenali natolik, že si všechno moc beru. Dvě slečny ze třídy, které jsou mi normálně absolutně ukradené, si našly zábavu v napodobování mé anglické výslovnost. Nechápejte mě špatně, vcelku sobecky se přiznávám, že mám výslovnost opravdu dobrou a nikdo mi nemůže nic vytýkat (tedy vyjma rodilých mluvčí, ale ti jsou většinou vcelku benevolentní). Zmíněné spolužákyně se ale rády baví tím, že po mě opakují každé slovo, které jim nějak nesedí - pak už jen z druhé strany třídy slyším hlasitý šepot: "Burglary, slyšelas to? Burglary," a poté: "Fitzgerald. Né Fitzgerald, musíš takhle - Fitzgerald."
.........Přitom obě mých znalostí plně využívají - a to zejména před písemkou. Tento fakt podle mého bezpečně prokazuje, že jsou si mých schopností na poli angličtiny moc dobře vědomy.
.........Vím moc dobře, že až se vyspím a tohle si zítra přečtu, budu si nadávat do citlivek. Budu nepokrytě kroutit hlavou nad srdceryvnou zpovědí týkající se chováni, které sice odsuzuji, ale jinak se mě nijak nedotýká. Ale jak jsem řekla: jsem unavená, tak proč si jednou hezky česky nepostěžovat?
.
.
_________________POZDĚJŠÍ DODATEK:
.
.........Stalo se přesně to, co jsem očekávala - hele, já bych se mohla živit jako věštkyně - článek se mi vůbec nelíbí. Navíc jsem zjistila, že vlastně naprosto postrádá pointu. Ale nevadí - nechám to tu, abych měla památku i na slabší chvíle :)
 


Comments

1 Sever-rat | Email | Web | 18. january 2012 at 18:49 | React

Jsem klidný člověk, ale když mě něco naštve, opravdu bouchnu natolik, že to opravdu stojí za to..

P.S. díky za tvůj komentář..pokud se budeš chtít podívat, od 20 hodin bude pokračování typů blogerů...

a kam na ty nápady chodím? Asi tím, že každý den jsem ve styku s tolika lidmi..jednám s klienty a mluvím s kolegy..

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.