"A máš to keclý!"

6. march 2012 at 16:12 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
………Aneb Vychytralé holčičky dnešní doby.
.
………Vždy když jdu domů ze školy, musím projít kolem jedné základky. Většinou je to příjemná nutnost - připomenu si léta, kdy jsem podobně jako děti, které vidím každý den na školním pozemku, bezstarostně lítala kolem a honila se s ostatními. Dnes mě ovšem zaujalo něco docela jiného. Děti hrály jednu z nejoblíbenějších her vůbec: 'Před pikolou, za pikolou' a všechny se evidentně velice dobře bavily. Tedy až do té doby, než se jedna z holčiček rozhodla, že strom, kde už se jeden chlapeček schovával, poskytuje velice dobrý úkryt. Přišla tedy k němu a zkusila na chlapce zapůsobit svým neodolatelným šarmem.
………"Můžu se sem schovat?"
………"Ale tady už jsem já."
………"To nevadí, najdeš si něco jinýho," prohlásila s úsměvem.
………Chlapec se zamračil. "Ale tady jsem já. Ty si najdi něco jinýho."
………Když dívka zjistila, že po dobrém to nepůjde, otočila. Se silou hodnou nosorožce se vydala vstříc malému kloučkovi a narazila do něj tak prudce, že svůj úkryt - ač nedobrovolně - opustil. Holčička se zasmála, ale úsměv se proměnil v nepěkný škleb, když se chlapeček rozhodl, že se nedá. Zatáhl totiž dívenku za mikinu a strhl ji na zem. Ne nějak hrubě, ale stačilo to.
………"A máš to keclý!" zavrčela holčina a rozeběhla se směrem, kde jsem tušila dozor.
………Dohru už jsem neviděla, protože jsem nechtěla vypadat, jako nějaký úchyl očumující mladistvé, ale donutilo mě to zamyslet se. Byla jsem taky taková? Spoléhala jsem se také na privilegia něžného pohlaví a šla jsem žalovat, jakmile mi někdo byť jen trochu počechral peří?
………Myslím, že ne. Já vlastně nikdy nebyla úplně typická holka. (Čímž se nechci nikoho dotknout, netvrdím, že jsou všechny takové zmije.) Vždy jsem si raději hrála s kluky a taky jsem se tak chovala. Nepamatuji si, že bych někdy brečela, protože do mě někdo strčil nebo mě plácnul. (A to je co říct, protože jsem kdysi brečela kvůli každé blbosti.) Čím to teda je, že někdo sprostě využívá předpotopního pohledu na ženy? Netvrdím, že by se nositelky chromozomů X měly mlátit, ale měli bychom si uvědomit, že některé z nich jsou často mnohem hrubější a silnější než jejich protějšci.
………A věta na závěr? Doufám, že se všechny podobné dívky dočkají toho, až je jednou někdo klepne přes prsty. Zaslouží si to. 


Comments

1 Sever-rat | Email | Web | 8. march 2012 at 22:07 | React

...silou hodnou nosorožce.. - pěkné slovní spojení..

Pamatuji si, že na základce jsme měli jednoho žalobníčka, který sdělil učitelce všechno. Ale takové lidi nemá nikdo nemá rád..

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.