Dobrovolná povinnost a povinná dobrovolnost

26. june 2012 at 18:45 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
......Sedím v parku na lavičce a jako správný teenager dnešní doby třímám v ruce mobil. Čekám. Přemýšlím proto, jak naložit s přebytečným časem. když tu mě osvítí jasné světlo (kdepak, to není bůh, nýbrž naše nejbližší hvězda) a já si vzpomenu, že mám blog. je to tak neuvěřitelné zjištění, že jsem z toho celou minutu doslova ohromená. Když jsem se vzpamatovala, začala jsem psát ...
.....Chtěla bych říct, že se zde nebudu vymlouvat na nedostatek času a přebytek práce jako ostatní blogeři, ale přes veškerou úctu, kterou k sobě chovám, udělám právě to. Takže nejprve začnu otřepanými frázemi: kvůli závěru roku jsem v jednom kole (občas dokonce i ve dvou), závěrečné práce, seminárky a pololetní písemky mi také daly zabrat a navíc mě opustila i moje múza, takže nemám, co psát.
.....Pokračovat budu prázdnými slovy a omluvami bez upřímnosti: je mi to opravdu velice líto, ale tohle se občas stává. Jistě to znáte. Ale slibuji, že to víckrát neudělám a blogu se budu plně věnovat.
.....Tak teď pozor, přichází ta nejpřínosnější část článku: konkrétní důvody mé absence. Za prvé, dělala jsem si certifikát z angličtiny CAE. ano, uznávám, ušila jsem si ho na sebe sama, ale jakmile jsem se jednou upsala, musela jsem už dílo dokončit (odtud dobrovolná povinnost). Dále jsem byla se třídou na sportovním kurzu. Opravdu jsem si to tam užila, i když mě pak bolel celý člověk. minulý týden jsem byla na exkurzi v pivovaru U Fleků. To bylo docela zajímavé, ale já měla celou dobu dojem, že už jsem tam někdy předtím byla. Rodiče slavili výročí (to je povinná dobrovolnost), tak jsem jedno celé odpoledne strávila výrobou dárku. Pak mě také zítra čeká sportovní den, kde jsem napsaná jak na soupisce softballu, tak soupisce volejbalu. Jsem opravdu zvědavá, jak to skloubím dohromady. A v neposlední řadě musím kamarádku, co dostala neklásko, doučovat analytickou geometrii.
.....Tak to by asi bylo. Pokud byste měli zájem o článek, kde bych se podrobněji rozepsala o některé z výše uvedených událostí, stačí dát vědět. Na každý pád ale hodlám popsat své zážitky a poznatky ze zkoušek CAE, třeba se to někomu z vás bude hodit.
.....Na závěr bych měla takovou sobeckou prosbu: pokud byste měl někdo nápad nebo jen téma pro povídku, svěřte se. Povídku s velkou pravděpodobností napíšu a pak vám ji věnuji jako dárek k prázdninám (já vím, že to neexistuje, ale udělejte mi radost) ...
.....Tak a protože svítí sluníčko, pustím si Beatles, natáhnu se tady na tu lavičku a jdu odpočívat. Zatím se mějte.
 


Comments

1 sever-rat | Email | Web | 26. june 2012 at 22:43 | React

Ahojky, už jsem se bál, že si na to tady zapomněla..koukám, že si měla toho opravdu hodně... Také mám někdy období, kdy toho moc nenapíšu...

mě by určitě zajímalo více informací o té CAE zkoušce...také bych to chtěl zkusit...

2 Thalia Contostavlos | Web | 29. june 2012 at 19:32 | React

Trochu se stydím, ale co naplat. Holt jsem nic nepřidávala :) A o tom certifikátu jistě napíšu, ke konci července budu i vědět, jestli jsem to udělala :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.