Ach ta příroda

6. july 2012 at 12:50 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
.....Možná vám budu připadat trochu jako nějaká nanynka z města, ale občas je tý přírody opravdu moc. Nechápejte mě špatně, jsem ráda, že žiju na venkově. Je tu lepší vzduch, míň aut a v noci tu jsou vidět hvězdy, ale tý havěti všude kolem ... S pavouky a mravenci jsem se už dávno vypořádala, stejně tak s plži a stonohami, ale my tu máme hotový vlastní biotop! Plovatky bahenní, vodoměrky, potápníci, žáby, vážky, šídla, kosi, sýkorky, ježci, užovky, sousedovic kočky ... můžeme si zkrátka otevřít vlastní zoologickou :)
.....Když už jsme u těch koček. Nejraději bych si vzala svou devítku, nabila ji (jen slepými, nebojte) a střelila ty chlupatý koule tam, kam slunce nesvítí. Nejenom že jsou ty stvůry schopny vlézt nám až do domu, ale v rybníce nám loví ryby a na stromech zase ptáky, které nám pak nechávají vykrvácet na zápraží. No nestříleli byste?
.....Pro ochránce zvířat a jiných domácích kreatur bych asi měla poznamenat, že jsem v životě žádnou kočku nestřelila a že to ani nikdy neudělám, tak se nebojte. Budu dál ochotně trpět všemožné msti a úklady matky přírody.
.....Ale asi bych měla být ráda. Všechny výše zmíněné potvůrky (vyjma těch zpropadených domácích povalečů) jsou přece znakem zdravého a čistého životního prostředí, ne? Asi je to daň, kterou musíme my, majitelé zahrad, dennodenně platit za krásný výhled z okna. A co vy? Máte také vlastní zahradu hemžící se roztodivnými tvory? Nebo vám stačí truhlík za okny?
 


Comments

1 Sever-rat | Email | Web | 7. july 2012 at 9:50 | React

Naštěstí žádnou ZOO doma ani před barákem nemám... V sídlišti se toho moc nenajde...

2 Anett | Web | 7. july 2012 at 10:46 | React

Já mám kočky ráda, takže ty mi nevadí. :D (sami jsme nedávno měli 2, ale už nejsou no.... :/ ) Potápníka jsme měli ve starém bazénu. :D Teď máme jiný a naštěstí krytý bazén, takže už se nemusím bát. :D Pavouci (kterých se strašně bojím - i těch nejmenších) mi lezou do pokoje. Nechápu, jak se tam dostanou. Jo, mám celý den otevřené okno, ale když ho mám zavřené, mám v pokoji hrozné dusno. Takže už nevím co mám dělat. V jídelně, když je celý den otevřené okno tak tam pavouci nelezou, ale ke mně jo. :D
Je docela nepříjemný, když ležím, čtu si a najednou se u mé hlavy na zdi objeví pavouk. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.