Co byste dělali vy?

23. july 2012 at 11:45 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
……Nedávno jsem viděla detektivku, kde byla oběť zavražděna opravdu nepříjemným způsobem. Tedy, ne že by byla vražda někdy příjemná, ale zavřít někoho do zvukotěsného trezoru a nechat ho tam potmě udusit mi přijde opravdu kruté. A tak mě napadla závažná otázka: co bych dělala já, kdyby mě tam někdo zavřel?
……Je jisté, že ven bych se nedostala jinak než náhodou, jak bych tedy ten drahocenný čas, co by mi ještě zbýval, využila? Jak dát jasně vědět, kdo mě do té pasti zavřel? Jak zařídit, že se policie dozví pravdu?
……Pán v detektivce byl opravdu pohotový, vynalézavý a hlavně si zachoval chladnou hlavu. Jakmile se za ním dveře trezoru definitivně zavřely, neváhal a začal jednat. Na malé černé krabičky, co uvnitř našel, vyryl šipku ukazující ke stropu a pak je zpřeházel, aby nebyla šipka na první pohled vidět. Co kdyby to byl právě vrah, kdo jako první otevře dveře trezoru?
……Poté vytrhl kousek smlouvy, která obsahovala vrahovo jméno, a ohořelou zápalkou na něj dopsal: "Zavraždil mě …" Ten papírek pak zmuchlal a zastrčil do škvíry na stropě, kam ukazovala zmíněná šipka. Tím si pojistil, že i kdyby trezor jako první otevřel vrah, byla by velmi malá pravděpodobnost, že by si něčeho všiml.
……Dále už nic vysvětleno nebylo, ale předpokládám, že když se oběti začalo špatně dýchat (ať už kvůli nedostatku kyslíku nebo přebytku oxidu uhelnatého), něčím se praštil, aby padl do bezvědomí. Kdo by chtěl umřít týravou smrtí udušením?
……Nejprve přijde stádium úmyslného zadržení dechu, kdy člověk asi třicet sekund nedýchá. Dále přichází křečovité pokusy o nadechnutí a další křeče při vydechnutí kvůli přebytku oxidu uhelnatého, které mohou být občas doprovázené krvácením z nosu. Toto stádium trvá asi jednu až dvě minuty. Poslední stádium je stav bezvědomí, který nastane v důsledku nedostatečného prokysličení mozku, který je doprovázen silnými záškuby rukou a nohou v důsledku křeče. Takto sebou může oběť házet až dvě minuty. Na konci se ještě mohou objevit reflexivní pohyby úst ve snaze popadnout dech, ale to už je s obětí většinou amen.
……Tak, když jsme si vykreslili tento ohavný obrázek, zbývá už jen dodat, že šikovný detektiv papírek našel a vraha dopadl.
.

.

……Já se domnívám, že bych takto pohotová nebyla. Rozhodně by mě pravděpodobně nenapadla finta s šipkou a přeházenými skříňkami, snad bych jen byla schopná napsat jméno vraha, lístek někam ukrýt a doufat, že ho najde ten správný člověk.
……Co byste dělali vy, kdyby vás někdo zavřel do takovéto pasti? Snažili byste se ukázat na vraha nebo byste jen hystericky bouchali na neprůstřelné dveře?
 


Comments

1 Adelaine | Web | 23. july 2012 at 13:27 | React

No, tak ono jde taky o to, že tohle byla detektivka. Nemyslím si, že v reálu by měl někdo takové štěstí, aby tam měl tu krabičku, zápalku a už vůbec ne něco, čím by se praštil.
Já teda upřímně - to bude znít trochu sadisticky :D - kdybych někoho takhle chtěla zabít, tak ho zavřu do prázdný místnosti, a nenechávám mu tam věci, kterýma mě může usvědčit.

Ale co bych dělala? Hm, to nevím, to si upřímně nedovedu ani trochu představit. Asi bych se modlila, nebo něco takového.
Kdyby tam něco bylo, možná bych se taky flákla, i když jak se znám, tak ne dost a akorát by mě bolela hlava. No, každopádně bych to nechtěla zažít.

2 Thalia Contostavlos | Web | 23. july 2012 at 15:07 | React

[1]: Máš pravdu, ale tady chtěl vrah navodit dojem náhody. Že tam oběť šla krást a náhodou se za ní zavřely dveře. Troufám si říct, že vrah nemohl trezor jen tak vyprázdnit.

A praštit se můžeš vždycky o zeď, když se proti ní rozeběhneš :)

3 Adelaine | Web | 23. july 2012 at 15:10 | React

[2]: Nevím, jestli  bych na to měla odvahu, no.. :D Rozběhnout se proti zdi. Chápu, že by už končil můj život, ale no nevím, no.

4 Thalia Contostavlos | Web | 23. july 2012 at 15:12 | React

[3]: Já si hlavně nemyslím, že bych se byla schopná smířit s tím, že umřu. Vím, že jednou se to stát musí, ale do jistýho věku to naprosto vylučuju ...

5 empty--island | Web | 29. july 2012 at 14:57 | React

Já bych asi taky nebyla tak pohotová. Určitě bych byla tak na nervy z toho, že za chvíli umřu, že bych hlavou o stěnu trzoru udeřila okamžitě. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.