Jak přijímáte kritiku?

29. july 2012 at 10:52 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
--- I'm ready for the criticism!
--- It's coming.
.
……Spousta lidí pořád dokola tvrdí, že s kritikou nemají žádný problém. Že jim to pomáhá zlepšovat se, opravovat svoje chyby a něčemu se přiučit. Realita se však od teorie výrazně liší. Lidé, kteří podle vlastních slov s kritikou nemají vůbec žádné problémy, nejsou schopni unést ani jeden jediný komentář.
……Ale uvědomte si prosím, že pokud si vedete webový deníček, který je už z definice veřejný, musíte počítat s tím, že ho někdo bude číst. A zákonitě se najdou jak spokojení, tak i ti nespokojení čtenáři, které prostě musíte snášet, ať chcete nebo ne. Pokud nejste schopni překousnout konstruktivní kritiku, nemáte podle mého vůbec žádné předpoklady k blogování. Pokud nechcete, aby vás někdo kritizoval, pište si svoje myšlenky a nápady do tajného notýsku, co si posléze zastrčíte pod postel. Ne nadarmo se říká, že pokud nechceš být kritizován, nic neříkej, nic nedělej, nikým nebuď.
……Někteří jedinci zase tvrdí, že kritika jim nevadí, ale nemají rádi, když někdo sráží jejich články. Tuto větu můj bratříček okomentoval slovy: "To je jako říct, že mám bagr, ale nemám bagr."
……Já se ze zásady snažím být ke všem slušná a pokud se mi něco nelíbí, vyjádřím to pokud možno přívětivou formou. Nechci nikoho urážet a rozhodně nechci nikomu srážet sebevědomí. Naopak se snažím postrčit lidi tím správným směrem, aby se mohli zlepšit, a jsem vděčná za každého, kdo udělá to samé pro mě.
……A co vy? Jste schopni skousnout, když se někomu vaše práce nelíbí? Nebo se hned urazíte, jako dvanáctiletá holčička, které její nejlepší kamarádka nepochválí účes?
 


Comments

1 empty--island | Web | 29. july 2012 at 13:42 | React

Héj, napsala jsem článek na stejný téma kdysi. Možná, žes ho taky komentovala, to nevím, bylo tam hodně komentářů. x) Jmenoval se To escape criticism, say nothing, do nothing, be nothing. :D Takže vlastně je to ta samá věta, co máš ty ve článku. Jednou jsem si tu větu našla na googlu.
Je pravda, že kritika mě někdy dokáže zranit, ale mám ráda konstruktivní kritiku, kdy jsem třeba předem domluvená s daným člověkem, že mu třeba něco dám přečíst a on mi to zkritizuje. To mě skutečně posune dál.
Jednou jsem ale na svým blogu zažila holku, která mě na 99,9 % znala naživo a narazila na můj blog a ke každýmu článku mi psala hnusný komentáře, jako že mám strašný fotky, jsem strašně hnusná,apod. Myslím, že to byla moje spolužačka. :/ Jsem si tím jistá. Poté jsem si blog smazala, protože když třída vím o tvým blogu, je to na houby, co si budeme povídat, že.
Jinak, tvůj blog mě velmi zaujal a tvoje články se mi řtou moc dobře. Nechtěla by ses ocitnout na seznamu mých oblíbených stránek? :) Prosím, kdyžtak odepiš na můj blog.

2 empty--island | Web | 29. july 2012 at 14:01 | React

Jo, její trapnej komentář jsem u tvýho článku četla. Obratem jsem se podívala i na její blog, nepřišlo mi, že bys ji chtěla nějakým způsobem urazit. Prostě... divný. :D
Tak já si tě jdu zapsat.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.