Kdo umí, ten umí

21. july 2012 at 12:32 | Thalia Contostavlos
Jen takový krátký dialog.
Varování: žádné
Disclaimer: postavy nevlastním

.
……Zrovinka včera jsem říkal panu Wolfovi, že jestli někdo tvrdí, že policie nikdy nikomu nepomůže, pak lže. Stačí mít jen ty správné metody a všechno jde jako po másle. Jen se to nesmí dozvědět Cramer, to by se na zemi rozpoutalo hotové peklo.
.
……"Co tady okouníš?" ozvalo se za mnou.
……Ač to nerad přiznávám, lekl jsem se, až jsem skoro nadskočil. Prudce jsem se otočil, abych zjistil, kdo si to dovoluje takhle mě děsit, a narazil jsem do jistého seržanta. Ten se na mě zašklebil. "Ptám se, co tady okouníš."
……Stál v mém osobním prostoru a tak jsem do něj nejdřív trochu strčil, aby mě neomezoval. "Nemůžeš člověka takhle děsit, Stebbinsi. Chceš mi přivodit infarkt?"
……Purley se usmál. "Tebe nic nevyděsí, Goodwine. Natož, aby ti to přivodilo infarkt. Ale na něco jsem se tě ptal. Proč se tady touláš po baráku?"
……Zazubil jsem se na něj. "To bys rád věděl, co?"
……Purley nakrčil nos. "Možná?"
……Zasmál jsem se. "Pojď, zajdeme na sendvič a nějakou kolu k Tonymu. Zvu tě."
……"Protože?"
……Pokrčil jsem rameny. "Protože ty neumíš dělat sendviče. Tedy, ne takové, co by se dali jíst."
.
……Už jsme asi pět minut seděli u Tonyho a popíjeli kolu, když se mě Purley konečně zeptal: "Tak, co bys potřeboval vědět, Goodwine?"
……Usmál jsem se. "Myslel jsem, že už se nikdy nezeptáš."
.
……Jak vidíte, všechno jde, když se chce. Jediné, co by vás mohlo uklidnit je, že by se Purley nenechal pozvat na sendvič od každého. Stejně bych to ale cramerovi radši neříkal …
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.