Trest smrti

8. july 2012 at 9:30 | Thalia Contostavlos
……Trest smrti je v dnešní době velice kontroverzní téma. Je to správné či nikoli? Mělo by právo podporovat zabíjení lidí? Není to přece jen trochu pokrytecké? Není snad předpotopní rčení "oko za oko" přeceněné?
……Zde je můj názor. Myslím, že když někdo připraví o život jiného člověka, nezaslouží si nic míň, než aby ho potkal stejný osud. Usvědčený vrah nemá žádné právo vlastnit to, co sebral své oběti. Měl by okusit svou vlastní medicínu. Promiňte, ale když někoho zabijete, není tu pro vás už místo.
……Samozřejmě tu je otázka důkazu. Pokud nemůžete stoprocentně prokázat, že váš obviněný je opravdu vrah, neměli byste ho zabíjet. Co když se mýlíte? Co když tím zabijete nevinného? Ale v době otisků prstu, DNA a počítačů je velice nepravděpodobné, že se dopustíte takové fatální chyby.
……Jediným problémem zůstává dvojí metr. Pokud dva vrazi spáchají jeden a ten samý zločin, ale jen jeden z nich je právně odsouzen, není příliš férové zabít jednoho a toho druhého nechat žít. Jenže takhle to prostě chodí.
……Pak je tu také otázka morálky. Tím, že někoho zastřelíme, posadíme ho do elektrického křesla nebo mu do žil vstříkneme jed, se my sami stáváme vrahy. Je to vůbec přijatelné? To nevím. Ale mám pro vás otázku. Zdá se vám správné, že člověka (jestli se takovému monstru dá vůbec ještě pořád říkat člověk), který zabil třicet dva lidí během pěti let, odsoudí k pouhým pětadvaceti letům vězení? Mně ne …
.
Sdělte mi prosím své názory. Jste pro nebo proti trestu smrti?
.
 


Comments

1 Ewka | Email | Web | 8. july 2012 at 11:16 | React

Trest smrti bych brala, ale jen pro ty co zabijí nebo znásilňují. I oni by měli být zabiti. Ale zase kdyby se stalo něco jako nedávno že nějaký chlap seděl 25 let ve vězení a ukázalo se že on tu holčičku neznásilnil tak by bylo docela blbý kdyby ho zabili....

2 Thalia Contostavlos | Web | 8. july 2012 at 13:48 | React

[1]: Právě otázka nespravedlivého odsouzení je nejčastějším argumentem odpůrců trestu smrti. Což nemění nic na tom, že máš naprostou pravdu.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.