Zavádějící realita

29. july 2012 at 10:32 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
......Nic není, jak se na první pohled zdá. Tuto dávnou pravdu slýcháváme od svých rodičů a učitelů den co den, ale málokdy se opravdu zamyslíme nad jejím významem. Nechci se zde rozepisovat o lidech a jejich pomíjivé povaze, přetvářce a pokrytectví, nýbrž podobných článků je všude plno. Podívám se na celý problém z trochu jiného úhlu.
......Když v Praze procházíte jednotlivé ulice a rozhlížíte se po obchodech, jistě vám neunikne, že skoro každý krámek má svou výlohu, nad kterou má pověšený nápis s názvem. Tak například "Military shop" by měl mít ve výloze nějaké zbraně, uniformy či například odznaky. Logické, ne? Ale nic není, jak se na první pohled zdá, ve výloze totiž najdete knihy. Ano, prachobyčejné knihy. (Ano, uznávám, některé z nich jsou nejspíše opravdu s vojenskou tématikou.)
......O pár metrů dál najdete obchod s lákavým názvem "Levné knihy", v jehož výloze se skví - podržte se - hračky a nějaké skládačky. Po knihách ani stopy. Tam, kde byste čekali nejnovější vydání Harryho Pottera (nebo bůh-ví-čeho), najdete malý hasičský vůz. Aby toho ovšem nebylo málo, podíváme se do nedalekého hračkářství. Tam, kde by za normálních okolností měli sedět panenky a parkovat autíčka, se za vyleštěným sklem objevují revolvery, pušky a katany.
......Dovolím si z toho udělat skromný závěr, dnes už se jen s názvem opravdu nikam nedostanete. Člověk nikdy nevynalezl nic tak zavádějícího jako právě jména. Kdo ví, příště si třeba zajdete do kavárny a místo vašeho oblíbeného kapučína vám na stůl donesou pizzu.
 


Comments

1 empty--island | Web | 29. july 2012 at 14:54 | React

Tak to by mě nasralo, kdyby mi místo kafe někdo přinesl pizzu. :D Už jenom proto, že jsem caféholik a nerada na kávu čekám dlouho. ;D Tenhle článek se ti moc povedl, jako ostatně všechny, co jsem zatím četla a přemejšlím nad tím, že asi budeš mít pravdu. Jméno je skutečně velice ošemetnou záležitostí.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.