Čekání

8. august 2012 at 15:00 | Thalia Contostavlos
......Nejprve tu mám vzkaz pro člověka, který napsal komentář číslo 6 tady: Nevím sice, kdo jsi, ale našla jsem si, kde bydlíš, tak mě raději moc neštvi. Mám příbuzné na Sicílii, tak si zabedni okna :D
.
Jinak pro vás mám naprosto nic neříkající povídku, kterou jsem čistou náhodou objevila v sešitě. Psala jsem jí pravděpodobně při nějaké hodině ve škole, bohužel už nevím jaké.
Varování: žádné
Disclaimer: postavy nevlastním

.
……
Seděl jsem na chodbě před Cramerovou kanceláří a čekal až se policejní ředitel Hombert a poručík Rowcliffe uráčí zmíněnou místnost opustit, abych mohl inspektora vytáhnout k Tonymu na pár panáků. Pánové měli právě jednání o jakémsi důležitém případu, který se týkal velice bohatých a vlivných lidí. Mě osobně to ale zajímalo asi tak, jako že na druhé straně zeměkoule zakopla nějaká stará paní o betonovou tvárnici a rozbila si noc. O tom případu jsem věděl jen asi tolik, co každý jiný americký občan, co čte noviny a vůbec mě to netrápilo.
……Ať to bylo, jak chce, seděl jsem v té polstrované židli už nejméně půl hodiny a nehorázně jsem se nudil. Spočítal jsem už všechny skvrny na protější stěně, všechny hnědé dlaždice na podlaze, pihy na tváři Cramerovy sekretářky a vymyslel jsem pět do detailu propracovaných teorií o tom, jak asi mohl vzniknout surrealistický obraz, co visel na konci chodby (prošel jsem vše od manželské hádky přes epileptický záchvat až po prachobyčejnou nehodu).
……Pomalu mi docházely nápady, co počítat, zavřel jsem tedy oči a nechal svůj mozek volně pracovat. Před očima se mi zjevila vlnící se těla barových tanečnic, smyslné rty hereček, několik částí těla, která zde nemohu dost dobře jmenovat a v neposlední řadě holá kolena žen, které osobně znám. Celá řada kolen, abych byl přesný, od buclatých po útlá, od porcelánově bílých po snědá a od krásně zaoblených po hranatá. V duchu jsem je přiřazoval k jednotlivým tvářím a zároveň hodnotil jejich vzhled.
……"Spíš?" zaslechl jsem najednou. Otevřel jsem jedno oko a ihned ho zase zavřel.
……"Jo, spím. A kdyby šel náhodou kolem Purley, vyřiď mu, ať mě nechá na pokoji."
……Purley udělal znechucený zvuk a s hlasitým dupáním odkráčel. Nemusel jsem ani otevírat oči, abych věděl, jak se tváří. Chvíli jsem přemýšlel, jestli jsem na něho nebyl příliš sprostý, ale došel jsem k závěru, že si to zasloužil.
……Třikrát jsem polkl, abych zahnal zívnutí a otevřel oči. Hodinky ukazovaly tři čtvrti na pět, což znamenalo, že jsem tu trpěl už celých čtyřicet minut. Zvedl jsem se a začal přecházet sem a tam. Sekretářka, která zrovna něco rychlostí batolete ťukala na stroji, se na mě zvědavě podívala, ale cokoli měla v tu chvíli na jazyku, bylo přerušeno zvukem otevírajících se dveří. Policejní ředitel a poručík Rowcliffe se srdceryvně loučili s inspektorem. Protočil jsem panenky.
……"Bavil ses?" zeptal se mě Cramer, když se konečně zbavil těch šašků.
……Přikývl jsem. "Jako v cirkuse. Porovnával jsem dámská kolena."
……"Ach tak. To já jsem na rozdíl od tebe v nesnázích. Podezřelé nemám skoro žádné, zato motivů mám asi tolik, jako je skvrn na stěně před mojí kanceláří."
……"Sto dvacet čtyři?" zeptal jsem se bez přemýšlení.
……Ctamer se rozesmál. "Já věděl, žes je počítal!"
.
......Jinak na vás mám prosbu. Kdybyste měli jakékoli přání ohledně další povídky, napište do komentářů. Chcete, aby se v ní jednalo o vztahy? Vtipné situace? Hádky? Konverzace?
Dále vás prosím, hlasujte v anketě dole ↓
 


Comments

1 Infinity | Web | 8. august 2012 at 15:56 | React

Píšeš skvělé povídka a tahle mě ke konci i rozesmála. :)

2 Infinity | Web | 8. august 2012 at 15:57 | React

Povídky* :D

3 Thalia Contostavlos | Web | 8. august 2012 at 16:00 | React

[1]: Děkuji moc :)

4 Infinity | Web | 8. august 2012 at 16:06 | React

Tak to se ti vůbec nedivím, že tě to dokáže pořádně naštvat.. Já jsem se s něčím takovým u mě na blogu ještě nesetkala.. Ten komentář v tvém minulém článku jsem viděla, opravdu ubohost.

5 Stephanie Rose | Web | 8. august 2012 at 19:48 | React

Krásný blog:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.