Vlastenecká povinnost

8. august 2012 at 18:21 | Thalia Contostavlos
Je tu další povídka, co jsem našla v bloku, co nosím do školy. Byla k ní dokonce i nakreslená americká vlajka, ale obrázek nic moc a tak vám se dám obrázek z internetu.
Varování: žádné
Disclaimer: postavy nevlastním

.
……
Docela bych uvítal zákon, který by považoval dlouhé a nudné proslovy za pokus o vraždu unuděním. Samozřejmě, že nuda bývá většinou velice subjektivní výraz, ale proslov, který jsem právě poslouchal, by uspal i kýbl kofeinu. Nedivte se tedy, že jsem dělal všechno možné, abych se udržel v pozoru - od uštěpačných poznámek, přes skřípání zubama po zarývání nehtů do levého stehna. K mé velké smůle bylo v sále jen asi padesát lidí, tudíž bylo slyšet téměř vše, co jsem řekl.
……Seděl jsem spolu se Saulem Panzerem v předposlední řadě malého sálu v budově ministerstva obrany a poslouchal projev Generála Carlsona, který se nás snažil naverbovat na Západní frontu. Jeho slova se bohužel míjela účinkem, protože je nikdo neposlouchal.
……"Nemá ten odznak trochu nakřivo?" zašeptal jsem směrem k Saulovi. Ten jen pokrčil rameny.
……"Pokud vás to nezajímá, pane," řekl Carlson svým monotónním hlasem, "můžete odejít."
……Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že mluví na mě, protože vůbec nezměnil intonaci, když jsem si to však uvědomil, zašklebil jsem se. Generál totiž věděl moc dobře, že účast na jeho přednášce je povinná.
……"To dost dobře nemůžu, pane," řekl jsem proto.
……Carlson přikývl. "Tak buďte prosím zticha."
……Pokrčil jsem rameny a zaryl si nehty do stehna, abych spolkl přidrzlou poznámku, co jsem měl na jazyku. Saul pozvedl obočí, ale raději držel jazyk za zuby.
……Generál pokračoval: "…a tak se tedy všichni musíme zasloužit o blahobyt naší krásné země. V zájmu vlastenectví a naší federální vlády musíme Evropě poskytnout vojenskou pomoc…"
……Potichu jsem si odkašlal a otočil se opět na Saula, který se momentálně snažil najít nějakou pohodlnou pozici, ve které by mohl spokojeně dřímat. "Ať tam pošlou Carlsona, ten by v mžiku uspal celý Německo."
……Saul jen protočil panenky.
……"…boj s nacismem je teď naše priorita a já věřím, že vy všichni se k němu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí přihlásíte…"
……"Začínám děkovat bohu, že Wolfe je moc pohodlný na to, aby se mě vzdal," zašeptal jsem znovu svému sousedovi.
……Ten se na mě ani nepodíval. Jediné, co udělal, bylo, že mi zaryl své pěstěné nehty do nohy tak nečekaně, že jsem hlasitě usykl.
……Generál na mě znovu upřel pohled. "Jak se jmenujete, pane?" zeptal se mě po chvíli zírání.
……"Goodwin. Archie Goodwin."
……"Doufám, že se dobrovolně přihlásíte na cestu do Evropy, Archibalde."
……Povzdechl jsem si. "Archie, pane. Jmenuji se Archie, nikoli Archibald."
……"Tak tedy doufám, že se dobrovolně přihlásíte, Archie."
……Pokrčil jsem rameny. "Bohužel, pane. Můj zaměstnavatel mě nepustí. Dokonce už to má i dojednáno s příslušnými orgány."
……Asi jsem nezaintonoval zrovna šťastně, protože to, co nastalo poté, bych vám ani nepřál vidět. Generál Carlson zrudl mnohem víc, než se kdy podařilo inspektoru Cramerovi - a to je co říct - poté se zhluboka nadechl a z plných plic začal řvát: "Tohle je nestoudnost! Žádný respekt k lidskému životu. Říká vám vůbec něco slovo svoboda? Nehorázná lenost! Jenom sedět na zadku, to by se vám líbilo. Příkoří…" a takhle pokračoval asi pět minut.
……Nu, řekněme, že jedno pozitivum to mělo - všichni se probudili …
.
 


Comments

1 Stephanie Rose | Web | 8. august 2012 at 20:06 | React

Četla jsem jen ty tri články v Me and Myself :) takze máš tak zpoloviny pravdu..

2 Marry Afsprings. | Web | 8. august 2012 at 21:00 | React

Rozhodně není nejlepší, to vím a myslím, že ani nikdy nebude. :) Děkuji moc. Bohužel jsem s blogem nějak nespokojená, hlavně to do toho zasahují články z roku 2011, kdy jsem psala o poznání hůř, šíleně, pod úrovní. A určitě zavedu nějaké ty Moje názory, protože hrozně ráda píši dlouhé články, vykecávám se a ani mi nevadí, že je někdo líný ty dlouhé články číst.

Tak to je naprosto dokonalá povídka. A já tu rozhodně nejsem naposled, hrozně moc se mi tu líbí.

3 Thalia Contostavlos | Web | 8. august 2012 at 21:16 | React

[2]: Děkuji mnohokrát.

4 Marry Afsprings. | Web | 8. august 2012 at 21:38 | React

[3]: Nemáš vůbec zač. :) Zrovna o nějakých tématech přemýšlím, snad se mi povede něco sesmolit. :)

5 Marry Afsprings. | Web | 9. august 2012 at 19:37 | React

Jsi mi připomněla tu reklamu, jak tam chodí tatínek s dětmi a říká, kde chodil na jahody, když byl malý a takhle. :D :) Osobně si teď asi nevybavím nějaké místo, které se takhle změnilo, ale něco by se našlo. Ano, to je pravda, že nejsou škodlivé, snad jediné plus na nich. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.