Odblogovat tvůrčí blok

21. july 2013 at 19:38 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
……Hledala jsem články, kde bych se dozvěděla, jak se zbavit své momentální neschopnosti vymyslet jakékoli kloudné téma na povídku, a místo toho jsem začala přemýšlet, jací lidé takové články vůbec píší. Samozřejmě to můžou být lidé, co už dlouhá léta píší a chtějí se se svými čtenáři podělit o zkušenosti, ale já mám podezření, že většina autorů článků "Jak se zbavit autorského bloku" nebo "Kde najít inspiraci pro psaní povídek" jsou lidé, co mají sami problém momentálně něco vymyslet.
……Když už jsem poněkolikáté četla, jak si mám prolistovat časopis, poslouchat rozhovory lidí kolem sebe nebo číst fóra, napadlo mě, že mohu aplikovat podobnou metodu jako zmínění autoři, ovšem s tím rozdílem, že nebudu příliš radit (a to hned z několika důvodů, nejsem dostatečně kvalifikovaná někomu radit, sama mám problém tvůrčí blok překonat a hlavně takových článků je všude spousta a mě vůbec nepomáhají), nýbrž vás trochu využiji.
……Pomozte mi prosím a navrhněte mi buď téma na povídku, jakékoli slovo, které musím ve své další povídce využít a nebo - pokud máte také kreativní blog a nebude vám vadit, když se inspiruji - odkažte mě na své práce. Další možnost, co mě napadla, je tato: pokud budete chtít, mohla bych povídku napsat rovnou s vámi jako účastníky děje! Napíšete mi nějaké jméno, charakteristiku nebo nějakou zvláštní vlastnost a popřípadě, jakým stylem byste se chtěli v příběhu objevit (oběť, pachatel, kolemjdoucí, svůdnice, drzoun apod.). Pokud mě něčím nalákáte, garantuji, že vám povídku napíšu.
……Poslední věcí by mohla dokonce být spolupráce. Napsat povídku na etapy? Vymyslet celou povídku společně? Skloubit dvě různá témata nebo dva různé světy? Všechno je možné.
……Pokud ničím nahoře nepřispějete, ale stejně jste byli ochotní dočíst až sem, skočte se také podívat na moje příběhy … třeba inspiruji někoho z vás něčím zase já :D
……Zde najdete všechny mé české povídky.
……Zde najdete všechny mé anglické povídky.
……Zde najdete mou rozpracovanou novelu (psaná anglicky).
.
 


Poll

Existuje dokonalá vražda?

Ano
Nemám ponětí
Ne

Comments

1 Sasha | Web | 21. july 2013 at 19:43 | React

môžem ťa odkázať na blog, ale mám akurát fotoblog a to nepomôže :D
inak ten kreatívny blok poznám, neznášam to :D tak dúfam že ťa to skoro prejde

2 Be secret | Email | Web | 24. july 2013 at 16:39 | React

Hmm..taky je někdy mívám.. Potom píšu podle obrázků a třeba gifů, songů a tak.. Na blogu mám v článku pár inspirativních gifů, jestli se ti chce.. ;) :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.