Volby

25. october 2013 at 12:33 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
......Život je plný voleb. Od doby, kdy ráno otevřete oči a vstanete, do doby, kdy si večer vyčistíte zuby a jdete spát, neustále volíte mezi rozmanitými možnostmi. Rozhodujete se mezi špatným a správným, mezi dobrým a zlým, mezi výhodným a ztrátovým, mezi snadným a obtížným, mezi měkkým nebo tvrdým "i". Neustále si stěžujeme, že máme složitý život, protože kdo se má pořád rozhodovat, co je správné a co ne. Co si dát k snídani? Jet do školy autem nebo autobusem? U jaké benzinky tankovat? Místo které přednášky si objednat zubaře? Co koupit tátovi k narozeninám? Kam zajít na oběd? Kam si stoupnout v metru, když není místo na sezení a prostor u dveří je už obsazený? Který volební lístek strčit do tý obálky? Bylo by přece o tolik snazší, kdyby bylo vše dopředu jasně nalajnované, kdyby opravdu existovalo něco jako neměnný osud. Sáhněte si ale do svého vlastního svědomí, jak byste se cítili, kdyby vám někdo právo volby odepřel? Vztekali byste se a kopali kolem sebe nohama, že se chcete sami rozhodnout mezi vanilkovou a čokoládovou zmrzlinou.
......Spousta lidí si stěžuje, že se jim nechce k volbám, popřípadě že se cítí být neustále manipulováni předvolebními výzkumy a propagacemi. Mám pro vás jednoduchou radu: povzneste se nad to. Máte právo svobodné volby, které tu ne vždy bylo. Nenechte se manipulovat, řiďte se vlastním svědomím a rozhodněte se. Uznávám, že rozhodnout se koho volit není tak snadné jako rozlišit měkké a tvrdé "i" (i když pro někoho je to možná podobně složité), ale skoro každá volba se dá nějak rozseknout, tak se trochu snažte. Každý den vás provází tolik rozhodnutí a tohle je prostě jenom další z nich.
......Tak a je odvoleno ... :D
 


Comments

1 all-is-magic | Email | Web | 26. october 2013 at 10:04 | React

Já bych tak ráda volila, ale nejsem plnoletá... Rozhoduji se celkem rychle a za svou volbou si vždy pevně stojím, rozhoduju se moc ráda, to promýšlení možností... ach, jak je svět se svobodnou volbou krásný!

2 justthetwoofus | Web | 20. november 2013 at 19:38 | React

Kdyby mohly volby něco změnit, dávno by je zakázali ... proto nevolím

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.