Moje postřehy

4. march 2014 at 12:00 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
1) Učit se něco, co vás nebaví, je téměř nemožné. Když se ocitnete ve stádiu, kdy raději luxujete než abyste si četli Flégra, víte, že je něco špatně.
2) Lidi přecházejí na červenou. Asi jsem příliš úzkostlivá, ale, když svítí červený panáček, nikam nejdu, i když nic nejede. Jediné místo, kde pravidelně přecházím ať svítí co svítí, je Londýn. (Za minulého starosty byla kvůli obrovskému provozu nainstalována kvanta semaforů, která jsou teď při omezeném vjezdu do centra nejen k ničemu, ale dokonce překáží.)
3) Lidi jí v metru. I když je to zakázané, nutno dodat. Odpusťte mi, ale když šustíte, drobíte a smrdíte přes celý vagon svým plátkem pizzy, grilovaným kuřetem nebo paprikovýma brambůrkama, zasloužíte si nějak potrestat. Navrhuji omlátit vaši hlavu o ty červený tyče. To samozřejmě platí také pro lidi, kteří se od minulého února nesprchovali nebo naopak pro slečny, co na sebe vylily celou parfumerii. Věřte mi, ať je ta chemie, kterou používáte jakkoli drahá, když je toho moc, páchne i Channel no. 5.
4) Lidi neumí jezdit na kruhovém objezdu. Aneb vyhazují blinkr, když na něj vjíždí a pro jistotu naopak neblikají, když z něho sjíždí. Mimochodem, když už jsme u motoristů, znáte takové ty typy, co se řítí po vedlejší silnici k hlavní a zabrzdí až těsně před ní? Já taky.
5) Pocit, když na tvrdo usnete na přednášce evoluce a probudíte se s trhnutím, protože máte dojem, že na vás vyučující kouká, je opravdu nepříjemný. Obzvláště pokud nevíte, jak dlouho jste spali. A to bez ohledu na to, zda se na vás přednášející opravdu dívá.
6) Jít spát před desátou a ráno vstát tak, abyste si před školou ještě stihli zacvičit, je navzdory všeobecnému přesvědčení opravdu příjemné.
7) Microsoft Word umí spoustu věcí, o kterých jeho běžný uživatel nemá ani ponětí. Nutno dodat, že naprostou většinu těchto věci běžný uživatel rozhodně nepotřebuje.
8) Matějská pouť vypadá pořád stejně jako vypadala před pěti lety. Navíc mám také podezření, že před pěti lety vypadala úplně stejně jako před deseti lety, ale to nemohu posoudit.
9) Lidi nemají šajn, co že to vlastně mají napsané na svém oblečení. "I am beautyfy."; "I heart Newyork."; "Leafs are faling all around me." a další skvosty, které už si nepamatuji. Nemám nic proti nalupování oblečení na vietnamské tržnici (v dnešní době už je kvalita beztak srovnatelná s normálním obchodem - šunt jako šunt), ale prosím vás pěkně, nechte cokoli, co má na sobě nějaký nápis, viset na ramínku.
10) Některá děvčata nemají doma zrcadla. Nevidím totiž jiný důvod, proč by jinak vyšla na ulici s tvářemi červenými jako Marfuša, vrstvou make-upu tak silnou, že vypadají jako by se vyválela v mouce a řasami slepenými jak po použití vteřinového lepidla. Já vím, že mě se to kritizuje, když se nelíčím, ale nepotřebuju rozumět módě na to, abych poznala, že někdo vypadá jako stará běhna.
11) Když už jsme u těch prostitutek, sousloví "odpanit štětku" dává opravdu smysl jen v případě, že si koupíte nový nástroj na natírání plotů a snažíte se ho vybalit z plastikového obalu.
12) Šedivění vlasů snižuje riziko rakoviny kůže. (Tohle není vtip, je to fakt :)
13) Přednáška, kde už dávno víte všechno, co se vám říká, je stejně otravná (ne-li otravnější) jako ta, ve které vůbec nevíte "vo co gou".
14) Stravovat se mimo domov je nekřesťasky drahé a je lepší si vařit doma.
15) Legínová móda je divná už sama o sobě, ale když vidíte matku, které prosvítají tanga, jak vede za ruku dceru v punčocháčích (rozumějte, jenom v punčocháčích), je to už trochu moc.
16) Dnešní rychlá doba má své přednsoti. Když se vám rozbije notebook a vy si objednáte nový, druhý den ho máte doma.
17) A an závěr něco s hvězdičkou. Když už po několikáté vidíte jedno a to samé erotické video (nebo jeden a ten samý typ), už vás to nevzruší ani kdybyste byli králík.
 


Comments

1 Puff | Email | Web | 9. march 2014 at 10:06 | React

Dost mě to pobavilo :)
o o tom metru jsem nevěděla. Jo, holt je to tím, že v Praze se octnu tak 2x do roka :D Metrem jedu pokaždé, ale tohohle jsem si nikdy nevšimla :D Rozhodně by mě ale nenapadlo tam jíst.
To je zajímavé, usnout na přednášce :D Já snad nikdy ve škole neusla, nebo si nevzpomínám... Ale přeci jen jsem teprve na střední :D
Ta šestka je myšlená vážně nebo je to ironie? :D Já se totiž nikdy večer nemůžu dokopat do postele a ráno se zase vykopat... :D
K tomu líčení - líčím se hodně když jdu třeba na ples (ehm, respektive mě líčí mamka :D). Jinak ve všední dny se buď nenalíčím vůbec (když nestíhám), případně si dám jen maličko tužku na dolní stranu oka a výjimečně i lesk na rty. Ale furt je to lepší, než ty tuny make-upu, které se nachází u některých holek z prváku. Někdy se mi chce až zvracet.
K těm legínám - Není tak hrozné vidět to, cos popisovala, jako vidět ve škole sedmnáctiletýho kluka narvaneýho v legínách své sestry. "Jen tak ze srandy" samozřejmě... Když v těch legínách jde pak i na maturák prodávat tombolu, tak to už je pak doopravdy "trošku" moc ... :D

2 Thalia Contostavlos | Email | Web | 10. march 2014 at 8:00 | React

[1]: Tak já na střední taky nikdy neusnula a upřímně jsem si to ani nedokázala představit, ale časy se mění a tři hodiny evoluce v kuse je prostě záběr :D

3 An | Web | 15. march 2014 at 16:42 | React

S prvním souhlasím, když problém je, že mě většinou nebaví nic! :D
K tomu pátýmu, to máš ještě dobrý. My s kámoškou na letním táboře hlídaly celej oddíl malejch dětí (prostě normální praktikantská práce :D). Zrovna byl celej tábor po koupání v rybníce a slunilo se. No a my, vyčerpány, protože v noci se na táborech moc nespí, usly. Když jsme se probudily, nikde nikdo. Byl to opravdu šok, netušily jsme, kam celej tábor zmizel a jak dlouho jsme spaly :D Ale nakonec se ukázalo, že šli na oběd a nechtěli nás budit..musely jsme působit vtipně :D
Už asi tak dva roky nechodím spát jinak, než po jedenáctej a dříve se budím jen v případech, že se musím ještě něco doučit. Holt studentskej život, no :D
Miluju, když ve wordu ztratim ňáký okno s nástrojema, který momentálně potřebuju a potom ho dvě hodiny hledám!
Já se líčím, jelikož jinak bych se svýma kruhama pod očima nemohla mezi lidi. Ale když už si dávám make-up, nepoužívám k tomu lopatu. A okolo očí taky nepotřebuju koalí kruhy :D
Já taky nejsem velkej fanda legín, ale nevadí mi, pokud ovšem dotyčná slečna neváží 150 kg (nic proti, ale prostě si myslím, že někteří lidé by měli mít trochu soudnosti) a nemá triko někam nad pupek. Když už si beru legíny (což někdy musím kvůli práci nebo vystoupení...a vím, že to teď zní jako, že dělám bůhví co,a le slibuju, že to tak opravdu není :D), tak se ujistím, že mám triko nejmíň pod zadek!

4 Pufflie | Email | Web | 31. march 2014 at 19:49 | React

[3]: Vzhledem k tomu, že tě osobně znám, tak mě teda opravdu velmi zajímá, na jakou že práci ty legíny potřebuješ? :O :D :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.