Vejce Benedict

25. april 2014 at 11:31 | Thalia Contostavlos |  Author´s Note
......Dnes ráno jsem se po dlouhé době rozhodla otestovat své kulinářské umění a schopnost následovat recept. Musela jsem sice trošku improvizovat (čti: vlastně jsem uvařila něco úplně jinýho), ale nakonec to všechno dopadlo dobře a já si pochutnala na perfektní snídani.
......Vyhledala jsem si recept na vejce Benedict, místo Anglického muffinu jsem vytáhla malou bagetku, místo Kanadské slaniny jsem si vzala naši klasickou, Hollandaise sauce jsem raději koupila, než abych se o ní pokoušela a skončila s majonézou a vejce jsou prostě vejce :)
.
.
......A proč o tom vlastně píšu? Vaření vajec pro vejce Benedict je snad jedna z nejtěžších technik vaření. Spousta lidí, jako by si to ale vůbec neuvědomovala a všude píší jenom jak snadné to je. Děláte si ze mě legraci? Zkoušeli jste to někdy nebo jste o tom jenom četli a teď ten nesmysl o nízké obtížnosti předáváte dál? Znáte takový ten pocit, kdy se vám celé vajíčko v té vodě roztrhá a vám zbyde vcelku v podstatě jenom žloutek? Ne? Jděte se bodnout.
......Abych ale článek nezakončila naštvanou větou (protože jsem přece velice slušná, milá a sympatická osoba, která nechce nikoho urazit), vložila jsem sem tuhle naprosto zbytečnou a hloupě dlouhou větu, do které jsem pro jistotu vložila i vysvětlovací závorku (dvě). :D
 


Comments

1 Dawn | Web | 8. may 2014 at 18:58 | React

Ach, tenhle článek mě strašně moc pobavil (už jen tím názvem - vejce Benedict? to doopravdy někdo vymyslel a doopravdy se to používá? no to je pecka!) a tvůj lehce naštvanej názor je taky prostě super. :D Píšu si to do deníčku, někdy vyzkouším:3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.